منوی دسته بندی

درباره آقای رستمی

*آقای احمدعلی رستمی نمین: چهره‌ای پیشرو در کارآفرینی و توسعه گردشگری*

آقای احمدعلی رستمی نمین، کارآفرین برجسته متولد ۱ تیر ۱۳۳۷ در نمین، استان اردبیل، با شروع حرفه‌ای خود به همراه همکاران در صنعت سرامیک شروع به فعالیت کرده و درنهایت کارخانه کاشی بیستون را در استان کرمانشاه راه اندازی کردند .

وی به زودی علاقه و تعهد خود را به توسعه و سازندگی زادگاهش نشان داد. با نگاهی دوراندیشانه، ایشان تصمیم گرفت تا با تمرکز بر ارتقای گردشگری، زمینه‌ساز تغییر و پیشرفت در نمین شود، و از این طریق، به اشتغال‌زایی و معرفی جاذبه‌های ناشناخته منطقه به جهانیان بپردازد.

سفر ایشان به عرصه توسعه گردشگری با راه‌اندازی تله‌کابین حیران در سال ۱۳۸۴ آغاز شد، که با سرمایه‌گذاری اولیه ۲۵۰ میلیارد ریال و خرید تجهیزاتی از اتریش، پایه‌ریزی شده و در سال ۱۳۹۰ به ثمر نشست.

آقای رستمی نمین در ادامه با سرمایه‌گذاری‌های هدفمند، دهکده گردشگری حیران را با امکاناتی بی‌نظیر و استانداردهای بین‌المللی غنی‌سازی کرد، شامل سورتمه ریلی از آلمان، قطار برقی از کانادا، قایق الکترونیکی از اوکراین، بانجی جامپینگ از ایتالیا ،کارتینگ از آلمان و ترامپولین از ترکیه، تا تجربه‌ای متفاوت و هیجان‌انگیز برای گردشگران فراهم آورد.

آخرین دستاورد این کارآفرین نوآور، ساخت و راه‌اندازی هتل ۵ ستاره بین‌المللی حیران است، که با معماری فاخر و منحصربه‌فرد در محیطی رویایی، تعریف جدیدی از اقامت لوکس را ارائه می‌دهد. این هتل، با مساحتی نزدیک به ۹۰۰۰ متر مربع در شش طبقه، نمادی از تلاش آقای رستمی نمین برای به‌کارگیری استانداردهای عالی و خلق تجربه‌های بی‌نظیر است.

آقای رستمی نمین همچنان در پیشبرد هدف خود برای تبدیل دهکده گردشگری حیران به یکی از برترین مقاصد گردشگری خاورمیانه و جهان با نصب به‌روزترین تجهیزات و امکانات رفاهی و تفریحی است. این تلاش‌ها نشان دهنده عزم راسخ ایشان برای ارتقاء سطح کیفی گردشگری و ایجاد فرصت‌های جدید برای اشتغال و رونق اقتصادی در منطقه است.