منوی دسته بندی

تله کابین (TELECABIN)

تله کابین گونه‌ای آسانسور هوایی است که معمولاً برای جابجایی مردم یا کالا در مناطق کوهستانی استفاده می‌شود.

تله کابین‌ سواری یکی از تفریحات هیجان‌انگیز و مفرحی است که با کمک آن می‌توان به میان طبیعت رفت و در ارتفاعات، از تماشای مناظر و چشم‌اندازهای بی‌نظیر لذت برد. با استفاده از تله کابین و در حالی که در اتاقکی فلزی راحت نشسته‌اید، سفری کوتاه و خاطره‌انگیز را تجربه خواهید کرد و از میان کوهستان، جنگل و مه عبور می‌کنید.

تله کابین حیران بزرگ‌ترین تله کابین شمال غرب کشور محسوب می‌شود. این تله کابین که در سال ۱۳۹۰ افتتاح شده و در دهکده گردشگری حیران در حد فاصل آستارا با نمین اردبیل واقع است. بهترین تفریح در اینجا شاید تله‌کابین باشد که از بین جنگل‌های فندقلو می‌گذرد و قلعه بابک، از قلعه‌های دوره ساسانی را هم می‌شود از داخل کابین‌هایش در دوردست‌ها دید.

تله کابین حیران ۱۷۵۲ متر طول دارد. این تله کابین   33  کابین معمولی با ظرفیت 6 نفر و سه کابین VIP با صندلی‌های مبله چرمی، یخچال با وسایل پذیرایی، سیستم پخش موسیقی و شیشه‌های دودی و ظرفیت سه نفر دارد  و سرعت آن هفت متر در ثانیه است که کل مسیر را در هشت دقیقه طی می‌کند. تله کابین حیران همچینن ۳۳ کابین ۶ نفره دارد که در هر ساعت می تواند   1350 مسافر را جابه‌جا می‌کند.

jalil1350 وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *